Resultatrapportering

Fyll i formuläret med både ditt och hundens namn i namnfältet överst.

Som inlägg fyller du i:

Hund:
Datum:
Plats:
Tävlingsgren:
Resultat/pris:
Placering:

Du kan kopiera texten ovan och klistra in i formuläret för att enklare fylla i dina uppgifter i inläggsfältet.

OBS! Om inte formuläret är korrekt ifyllt kommer resultatet ej att registreras.

Rapportera tävlingsresultat

 
 
 
 
 
Fält markerade med * är obligatoriska - din e-postadress kommer inte att publiceras.

Fyll i kompletta resultat enligt anvisningarna. Felaktigt rapporterade resultat kommer inte att publiceras.

Ditt resultat publiceras när vi har granskat det - vi förbehåller oss rätten att redigera, ta bort eller inte publicera inlägg.
127 inlägg.
Emelie Tuvesson
Datum: 200125 Plats: Varberg BK Tävlingsgren: Lydnad startklass Resultat/pris: 164,5 p, 1:a pris/uppflytt Placering: 6
Datum: 200125
Plats: Varberg BK
Tävlingsgren: Lydnad startklass
Resultat/pris: 164,5 p, 1:a pris/uppflytt
Placering: 6
Maja Holmström
2020-01-25 Varbergs BK, lydnad startklass, 176,5 p, uppflyttad, plac 7, Hund: Cleo
2020-01-25 Varbergs BK, lydnad startklass, 176,5 p, uppflyttad, plac 7,
Hund: Cleo
Maja Holmström
2020-01-25, Varbergs BK, Lydnad startklass, 170 p, uppflyttad, plac 5
2020-01-25, Varbergs BK, Lydnad startklass, 170 p, uppflyttad, plac 5
Kamilla Roupé och Australian Mates Dreaming Dea
Rallylydnad Mästarklass 100 poäng Första placering Cert. My Dog Göteborg 5 januari.
Rallylydnad Mästarklass
100 poäng Första placering
Cert.
My Dog Göteborg 5 januari.
Alexandra Toll
191222 Gävle bk Lydnad Startklass 170,5 p. Titel LD Startklass.
191222 Gävle bk Lydnad Startklass 170,5 p. Titel LD Startklass.
Alexandra Toll
191222 Gävle bk Lydnad Startklass 158,5 p
191222 Gävle bk Lydnad Startklass 158,5 p
Kersti Tufvesson
Startklass lydnad 8/12 Halmstad 162 p, uppflyttad Kersti o Betty
Startklass lydnad 8/12 Halmstad
162 p, uppflyttad
Kersti o Betty
Heidi Ljungbeck
Hexgårdens Check Lydnad kl 2 i Höganäs 191214 1:a pris 270 p. 2:a placering
Hexgårdens Check
Lydnad kl 2 i Höganäs 191214
1:a pris 270 p. 2:a placering
Kersti Tufvesson
191209 Halmstad, startklass 162p Med Bettan.
191209 Halmstad, startklass 162p
Med Bettan.
Kersti Tufvesson
162 p i Startklass lydnad, Halmstad 8 december Bettan.
162 p i Startklass lydnad, Halmstad 8 december
Bettan.
Kamilla Roupé och Australian Mates Dreaming Dea
Rallylydnad Mästarklass Karlshamn Bk 1/12 97 poäng av 100 2 placering Detta är mitt andra inskick på denna tävling första inskicket 1/12
Rallylydnad Mästarklass
Karlshamn Bk 1/12
97 poäng av 100
2 placering
Detta är mitt andra inskick på denna tävling första inskicket 1/12
Kamilla Roupé och Australian Mates Dreaming Dea
97 poäng och en andra plats i Mästare klass i Rallylydnad Karlshamn Bk
97 poäng och en andra plats i Mästare klass i Rallylydnad
Karlshamn Bk
Lena Landgren
20191123 Veberods bk Startklass 181 p tredjeplats. Titel LD Startklass
20191123 Veberods bk Startklass
181 p tredjeplats. Titel LD Startklass
Catharina Persson & Kelly
2019-11-17 Åhus BK, Spår Lägre Klass 410.25p Godkänd /10 plac
2019-11-17
Åhus BK, Spår Lägre Klass
410.25p Godkänd /10 plac
Jan Svensson Hedeforsens Ådi
19-11-09. Landskrona bk Elitspår 541,5poäng och placering 3
19-11-09. Landskrona bk Elitspår 541,5poäng och placering 3
Jan Svensson Hedeforsens Ådi
19-11-03. Tollarps bk. Elitspår 529,5poäng och placering 3
19-11-03. Tollarps bk. Elitspår 529,5poäng och placering 3
Thomas Brandin med Korabos I - Melker Qvick
Elk-spår 20191102 Tollarp 489,50 Godkänd Ekl - spår 20191103 Tollarp 507.50
Elk-spår 20191102 Tollarp
489,50 Godkänd

Ekl - spår 20191103 Tollarp
507.50
Kamilla Roupé och Dea
191102 Rallylydnad Mästarklass Söderåsen Bk 94 poäng Cert
191102 Rallylydnad Mästarklass Söderåsen Bk
94 poäng Cert
Per Mortensen
Per Mortensen & Gråmanns Hokus 191103 Sk Hässle, IGP 3, 226p, B, 3:e plats
Per Mortensen & Gråmanns Hokus
191103 Sk Hässle, IGP 3, 226p, B, 3:e plats
Hanna Stenberg & Olga
191102 Söderåsens brukshundklubb, Rallylydnad Mästarklass, 92 poäng, 2:a plats
191102 Söderåsens brukshundklubb, Rallylydnad Mästarklass, 92 poäng, 2:a plats
Hanna Stenberg & Olga
191020 Helsingborgs BK, Rallylydnad mästarklass, 91 poäng, 30:e plats
191020 Helsingborgs BK, Rallylydnad mästarklass, 91 poäng, 30:e plats
Hanna Stenberg & Olga
190929 Ljungby BK, Rallylydnad Mästarklass, 95 poäng, 19:e plats
190929 Ljungby BK, Rallylydnad Mästarklass, 95 poäng, 19:e plats
Hanna Stenberg & Olga
190929 Ljungby BK, Rallylydnad Mästarklass, 100 poäng, cert, 1: a
190929 Ljungby BK, Rallylydnad Mästarklass, 100 poäng, cert, 1: a
Maja Holmström
2019-10-27, Hässleholm, Rallylydnad M, 96 p, Cert
2019-10-27, Hässleholm, Rallylydnad M, 96 p, Cert
Maja Holmström
2019-10-27, Hässleholm, Rallylydnad M, 97 p, Cert
2019-10-27, Hässleholm, Rallylydnad M, 97 p, Cert
Maja Holmström
2019-10-20 Helsingborgs BK, Rallylydnad mästarklass 98 p, Cert
2019-10-20 Helsingborgs BK, Rallylydnad mästarklass 98 p, Cert
Monica Svensson
191028 Sk Hässle Mästarklass 98 p, 2:a plats
191028 Sk Hässle Mästarklass 98 p, 2:a plats
Monica Svensson
191028 Sk Hässle Mästarklass 89 p.
191028 Sk Hässle Mästarklass 89 p.
Kersti Tufvesson
Rallylydnad mästarklass Aya 3/8 Kungsbacka 97 p 28/9 ulricehamn 93p 29/9 Ljungby 99 p 6/10 Halmstad 90 p 27/10 Sk Hässle 94 p
Rallylydnad mästarklass Aya
3/8 Kungsbacka 97 p
28/9 ulricehamn 93p
29/9 Ljungby 99 p
6/10 Halmstad 90 p
27/10 Sk Hässle 94 p
Alexandra Toll
191020, Hbg bk, Rallylydnad Avancerad, 91p, Kvalificerad, 1:a
191020, Hbg bk, Rallylydnad Avancerad, 91p, Kvalificerad, 1:a