Kommittéer

-Kommitteérna
-Dess uppgift

sk = sammankallande 

Uppdaterad 2023-02-27

Kommittén för Avel och hälsaUlrika Isebark (Sk)Topdogkarlstad@hotmail.com 
Mentalitetsgruppen Stellan Carlsson (Sk)
 Petra Ingemansson
Kerstin Persson
Kommittén för MedlemsaktiviteterAlexandra Toll (Sk) alexandra.toll@outlook.com
Bruks- och lydnadsgruppenCharlotta Thomasson (Sk) charlottapalm@hotmail.com
 Thomas Brandin
 Camilla Idee camillaidee@outlook.com
Katrin Kimming katrkim@gmail.com
 HundägarutbildningsgruppenAgneta Schang (Sk)
Ann Borglund 
 Anna-Lena Nordström 
 Monique Wrambeck
 Inger Dahl
Michaela Deller michaela@deller.se
IGP-gruppenPer Mortensen (Sk) permortensen48@gmail.com
 Ulrika Isebark Topdogkarlstad@hotmail.com
RallylydnadsgruppenErika Brorsson (Sk) erika.brorsson@gmail.com
 AlexandraToll alexandra.toll@outlook.com
 Lena Pålsson lena.mikael@telia.com
 Emelie Tuvesson emelie_tuvesson@hotmail.com
SpecialsökgruppenClaudi Boets (Sk)
Stellan Carlsson
Kommittén för OrganisationAnneli Johansson (Sk)
Sten Gunnarsson  stengunnarsson@telia.com
Info/IT-gruppenAnneli Johansson (Sk)
 Linnea Mårs
Camilla Anderson camilla@bubbla.nu
KöksgruppenAnna Carin Persson (Sk)
 Anneli Johansson
 Carola Mooe carola.mooe@gmail.com
 Peter Mooe peter.mooe@gmail.com
Barbro Håkansson barbrohakansson54@gmail.com
Camilla Anderson camilla@bubbla.nu
Johanna Ponsler
Ingrid Andersson anderssoningrid@telia.com
Eva Jönsson evajnsson@gmail.com 
Veronica Andersson
LotterigruppenKerstin Andersson (Sk)
 Lena Delin
MedaljgruppenPer Mortensen (Sk)
 Maria Lundin
Stug- och anläggningsgruppenMaria Lundin (Sk)
 Bengt Starck
 Anna Carin Persson
 Håkan Dahlgren
Lasse Siebers lars.siebers@telia.com
Kommittén för SamhällsnyttaMaria Rebensdorff (Sk) marialrhr@outlook.com
PatrullhundJohanna Ponsler
RäddningshundIngrid Jansson